יד שרה - להתנדב ליד שרה
נגישות
éã ùøä áéåèéåá éã ùøä áôééñáå÷ Yad Sarah English éã ùøä áòáøéú

מתנדבי יד שרה נותנים תקווה לאחרים והשראה לעצמם

קחו שלושה תיכוניסטים במגמת מוסיקה נחשבת, הוסיפו להם שבעה קשישים עיוורים ונהג אחד, חממו מעט, ותקבלו הרמוניה קסומה המעוררת את החושים ומלבבת את הרגשות. עבור מיכל דרורי, הצעירה הצנועה ביד שרה שכתבה את המרשם, זהו אחד מני פרויקטים רבים שבהם היא מעורבת.
בששת החודשים האחרונים, מיכל דרורי, סטודנטית לתרפיה במוסיקה, מארגנת את הצד המוסיקלי של מחלקת השירותים של הבית והקהילה ביד שרה. יום אחד היא קיבלה שיחת הפתעה ממנהל ארגון מקביל בבית ספרה, שביקש לדעת אם יש ליד שרה צורך במתנדבים לשירות בקהילה. מיכל קפצה על ההזדמנות. היא מיד נזכרה באסתר, קשישה עיוורת שוחרת מוסיקה, שהייתה בעבר מורה לעיוורים ויש לה פסנתר בבית, ובנוסף גילתה כי יש עיוורים נוספים בקהילה השוחרים למוסיקה. אסתר הביעה את שמחתה לארח את הקבוצה בביתה, וכל שנותר לעשות היה למצוא נהג שיוביל אותה. מישהו הזכיר את שמו של מאיר קלר שנעתר ללא היסוס והתנדב להסעות.
מאיר קלר הוא מלאך מן השמים בשעת משימה. בכל יום שלישי אחר הצהרים לאחר עבודתו, הוא נוסע ליד שרה, עולה על מכונית האיסוף של יד שרה ומנתב ברחבי ירושלים כדי להוביל שישה קשישים עיוורים ברחובות הצרים והתלולים של העיר בשעות העומס. עבור כל קשיש עיוור, מחנה מאיר את רכבו ומלווה את החבר בסבלנות החל בגרם המדרגות, דרך שיפוע המדרכה וכלה אל תוך המכונית.
סוף סוף אנו מגיעים לביתה של אסתר. שלושת המוסיקאים הצעירים, פסנתרן, גיטריסט וזמר מחכים לנו כבר. מאיר מסדר את הכיסאות ומחלק את הכיבוד. המוסיקאים המוכשרים מוכנים ומזומנים לבקשות שונות ולמגוון של יצירות, ישנות וחדשות, ובתוכן גם מוסיקה קלאסית. הכול מתחיל בפטפוטים קלים שהופכים לחגיגה של מוסיקה, שירה ומחיאות כף. כעבור שעה קלה, מופיעה בתה של אסתר, השרה במקהלה, ומצטרפת אל הזמר. בין לבין קולחת השיחה בעליצות על יצירות, מחברים וזמרים.
לאחר שעה ארוכה המוסיקאים אוספים את כליהם, אולם הערב לא תם עדיין. הסקרנות על אודות המוסיקאים ועל אודות הכתב, שאינו חדל לצלם, מובילים לשיחה נמרצת בה הם נשאלים, בין היתר, מאין באו ומה הביאם הלום, וכך נרקמים להם קשרים...
בתום הערב כולם עוזבים מרוצים. שבעה עיוורים בודדים, שהיו נשארים לבד בבית, חוו ערב נפלא של אחווה ומוסיקה חיה. בתה של אסתר זכתה לראות את אמה צוחקת, שרה ומשוחחת. שלושת המוסיקאים הצעירים המוכשרים שמחו על ההזדמנות לחלק את מתנת האל שקיבלו ולתרום מיכולתם. מאיר קלר חזר לביתו בסיפוק רב על שעלה בידו למלא את התחייבותו לשירות בקהילה ולממש את מהות ערכי היהדות. ומתנדב אחד, כתב מניו יורק, חווה את העזרה לזולת ואת העוצמה הפנימית של הישראלים, זו העומדת להם הן לשרוד והן לשגשג במציאות הקשה בה הם מתקיימים.
">פתח תפריט מובייל">